NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 2370 gün önce başlatıldı . bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir. Mesaj yazmadan önce yeni bir konu başlatmayı düşünün...
 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  vBulletin 4.0.0 Nulled indir


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vBulletin 4.0.0 Nulled indir

  1. vBulletin 4.0.0 Nulled indir Ayrıntıları »»

   vBulletin 4.0.0 Nulled indir

   Version: , by (vBa Üye)
   Son çevrim içi zamanı: Oca 2016 Yazdırılabilir şekli göster Sayfayı E-Mail olarak gönder
   vB Sürümü: Bilinmiyor Değerlendirme:  Kurulan: 0
   Yayınlanış: 01.Mayıs.2010 Son Güncelleme: Belirsiz İndirme:
   Destek verilmiyor

   vBulletin 4.0.0 Nulled No Rapid indir

   Ayrıca vbseo 3.2.0 null Ve vbseo 3.2.0 null Halde Linke Eklenmiştir (:

   Hayırlı Olsun a


   İlk Bakış :

   vBulletin 4.00 sürümü yaklaşırken bir çok yenilikler ile ilğili bilgiler ve tanıtım yazılarıda gelmek üzere. Öncelikle kier tarafından yazılmış bir yazıyı sizlere belirtmek isterim. "Ben JelSoft tarafından 2001 yılında işe alındım. Yaptığım ilk şey vBulletin 2 sürümünün stil çalışmalarında köklü değişiklikler yapıp 4. beta sürümüne hazırlamaktı. Bir çok kısım yeniden yazılmış ve PHP kodlarında büyük değişiklikler yapılmıştır." Bu yazı ile başlayan bir yazıyı görünce aklıma hemen vBulletin 4.00 aynı büyük değişikliklere gidileceği yöndeydi. Düşüncemdede yanılmamışım. Aynı yazıda ayrıca kier vBulletin 3 için tasarımları yaparken stil çalışmalarının yine kendisine düştüğünü ve bunları yaparken açılır kapanır menülere önem verdiğini ve düğmelerin geliştirilerek yapıya daha uygun hale getirildiğini söylüyor. vBulletin 3.5.x serisi ile artık daha çok css tabanlı bir yapıya gitmeye çalışmış ve daha çok AJAX uygulamaları kullanmaya önem vermiştir. Bu 3.6.x serisi ve 3.7.x serisinde dahada ileri gitmiş ve vBulletin Blog ve vBulletin Project ile pekiştirilmiştir. Sosyal tabalı bir forum görünümüne giren vBulletin 4.00 serisinde eskiden yapmış olduğu yapının içerisine SEO'yuda katarak yoluna devam ettirmeyi düşünmekte. İlk görüntüler geldikçe ilk olarak Template Syntax motorunu yeniden ele aldığını görmekteyim. Bu iyi bir gelişme olsada; eski Windows sürümlerinde yaşanan bir problem yeniden yaşanacak gibime geliyor. Bu problem ise UYUMSUZLUK. Eski eklentiler yeni vBulletinde çalışmayacak. Bu köklü değişiklikler bütün geliştirme yapan Coderleri etkileyecek gibi gözüküyor. Ayrıca yeni yapılan değişiklikler nedeni ile eski tüm Stillerde işlevsiz hale gelecek. Bu bana göre vBulletin'in ya tüm geliştirme yapanları uzak tutacak yada tam tersi. Umarım herkez vBulletinden uzaklaşmaz. Herkezin alışmış olduğu bir yapı mevcut. Bu yapının değişmesi ne yazıkki herkezi korkutmakda.

   vBulletin 4.0.0 yenilenmiş olan template yapısıvirgul yenilenmiş CSS yapısı ve XHTML yapısına daha uygun bir sistem ile güçlendirilmiş olacağı kesin. Yanlız bunların hepsini biranda göremeyeceğiz. Hepsi yavaş yavaş sunulacak ne yazıkki. Yanlız şunuda belirtiyorki Kier "Zamanla dahada uyumlu hale getirelecek CSS tabanlı çalışma kalıpları" bundan çıkardığım sonuç ise bunun çok çok uzun bir sürece alınacak olduğudur.

   vBulletin Seo Özelliği :

   Nihayet vBulletin SEO özelliğine kavuşuyor. Yanlız hemen sevinmeyin. Daha doğrusu vBSeo gibi bir sistem beklememenizde yarar var. Sadece basit görünümlü ve linkback/Trackback özelliği bulunmayan URL'ler üretmekte. Görünen oki SEO yapısı istenilen gibi esnek değil.

   Dahil edilen özellikler:

   NOFOLLOW tag harici tüm linkler artık nofollow etiketi ile bloklanmış hale getirildi. Bu iyi bir gelişme. Harici sitelerin sizin üzerinizden pagerank almasını önlemiş oluyorsunuz. Ayrıca izinler ile sizin izin verdiğiniz siteler backlink almış olmaktadır.

   Yenilenen Çift İçerik azaltması - showpost.php ile yapılan görüntülemeler gerektiğinde showthread.php yönlendirilerek çift içerik azaltmasının önüne geçilmeye çalışılmıştır. Sitenizde bulunan bir konunun hem konu görümünde hemde mesaj görünümünde olması size dezavantaj olarak geri döneceğinden bulun önüne geçilmeye çalışılmıştır.

   Kullanıcı dostu URL seçenekleri - Yukarıdada bahsettiğim gibi artık vBulletin 4.0.0 ile birlikte SEO uzantılı görünüm "TAM UYUMLU DEĞİL" elde edilebilecek. 4 aşamalı olarak sunulan bu özellik sırası ile şöyle;

   furls options

   Standard URLs - şuandaki mevcut URL şekli:

   • showthread.php?t=12345
   • member.php?u=12345
   • forumdisplay.php?f=123


   Basic Friendly URLs - Basit kullanıcı dostu URL şekli :

   • showthread.php?1234-Thread-Title
   • member.php?1234-Username
   • forumdisplay.php?12-Forum-Title


   Advanced Friendly URLs - Geliştirilmiş kullanıcı dostu URL şekli :

   • showthread.php/1234-Thread-Title
   • member.php/1234-Username
   • forumdisplay.php/12-Forum-Title


   Mod Rewrite Friendly URLs - Mod Rewrite kullanıcı dostu URL şekli :

   • threads/1234-Thread-Title
   • members/1234-Username
   • forums/1234-Forum-Title

   Search Engine Sitemap

   Yeni vBulletin serisinin içerisine arama motoru site haritası oluşturucuda eklenmiş olarak belirtilsede bunun hakkında tam geniş açıklama yazılmamış. Sanırım ilerleyen günlerde bunun ile ilğili geniş bir açıklama yapılır.

   Yenilenen Dosya Ekleme Özelliği:

   vBulletin 4.0.0 ile birlikte artık eski dosya ekleme sistemide değişmiş durumda. Nelere değişmiş derseniz öncelikle aşağıdaki resime bakarsanız öne çıkan en önemli özelliği Klasör sistemi ile tüm dosyalarınızı kendinize göre düzenleyerek klasörlerde saklayabilir ve istediğiniz zaman eski yüklediğiniz eklentilerinizi kullanabilirsiniz. Elbet bu özellik artık AJAX kullanılarak yapıldığından yeni bir pencere açmasında gerek kalmadan bulunulan sayfada kullanılabilmektedir.

   Attachment

   Bu özellik vbulletin için yeni bir devrim niteliğinde. Bana nedense WordPress i hatırlattı. Elbet bu eklenti ilk başta çoğu kişiyi zorlayacak gibi olsada sonraları bir çok kişi tarafından takdir görecek bir özellik. Bebi en çok etkileyen yeri ise tut ve sürükle özelliği. Ayrıca Klasör eklemekde çok kolay. Farenin sağ tuşunu tıklayarak yeni klasörler ekleyebiliyorsunuz. Yenilikler hakkında dahada çok bilgi vermek gerekiyor ise yeni klasörler oluşturabilirvirgul silebilir ve ismini değiştirebilirsiniz. Eklendiğiniz dosyaları bu klasörlere taşıyabilir ve başka klasörlere sürükle ve brak ile yerini değiştirebilirsiniz. Eklemek istediğiniz resim veya dosyayı alt bölümde bulunan bölüme ekleyerek konunuzda gözükmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca progress bar ile yüklemeyi ekranınızdan takip edebilmektesiniz...

   Asset

   Ayrıca ekleme işlemi başlamadan önce isterseniz seçtiğiniz dosyaları ikonlar aracılığı ile kaldırabilirsiniz. Yüklediğiniz dosyaların öngörünümü dosyaları yükledikten hemen sonra ekranda gözükmektedir. Yüklediğiniz dosyaları görüntülediğiniz Kullanıcı Kontrol Panelindeki bölümde geliştirilmiştir. Buraya ayrıca Küçük Resim Önizleme bölümünü tıklayarak dahada detaylı bir inceleme yapma fırsatı elde etmiş olacaksınız.


   CMS - ******* Management System:


   Türkçeye çevirmemiz gerekirse "İçerik Yönetim Dizgesi (sistemi)" olarakda adlandırabileceğiz bu yeni özellik ile yeni sayfalar oluşturup bunları gösterebileceksiniz. Bu özellik yepyeni özelliklerle birlikte gelmekte. Widget özelliği.. Bu özellik ne derseniz eğer WordPress kullanmışsanız sürükle bırak özelliği ile sayfanızın nasıl görülebileceğini ve yeni özellikleri ekranda gösterebileceğiz bir özellik.. Ayrıca sizde kendinize özgü yeni Widgetler oluşturabilirsiniz.

   widget02A

   Her ne kadar halen geliştirilmeye devam edilsede şuanki hali ile sizlerin hoşuna gideceğini tahmin ediyorum. Üsteki resimdeki görünüm ayarlarını ve içeriği oluşturdukdan sonra altdaki gibi bir görünümde sayfalar oluşturabilirsiniz.

   widget14


   Aşağıdaki resimde ise kendinize özel bir içerik yönetimi oluşturmayı görmektesiniz. Yeni içeriğinizin dilerseniz HTML dilerseniz başka formatlarda hazırlayabilirsiniz. Sayfa başlığını seçebilir ve URL kısa yolunu belirtebilirsiniz.

   Yenilenmiş Headervirgul Navbarvirgul Breadcrumbvirgul Page Title

   Üste bahsettiğim gibi artık vbulletin 4.0.0 ile birlikte bir çok şey değiştirilmiştir. Bunlardan bazıları Headervirgul navbar ve sayfa başlıklarının değiştirilmiş olması. Yanlız belirtmek isterimki Navbarda bulunan sekmeler şimdilik olmayacak. Ayrıca önceki sürümlerde olan vbulletin logo artık yeni sürümde küçültülmüş ve boyutlandırılabilir şekilde ayarlanmıştır. İşte yeni görünüm aşağıda görüldüğü gibidir.

   hnbt

   Yeni görünüm eskiye nazaran çok değişmiş olsada eski kullanıcıların zorlanmayacağı bir şekilde hazırlanmış. Yeni navbar görünümü yukarıda dediğim gibi kısmen kullanıma hazır olacaksada yenilikler gelmeye devam edecek gibi.

   Yenilenmiş Forum Home - Forum Ana Sayfa

   Artık vbulletin yeni bir görünüme giriyor gibi. Artık forum ikonları büyümüş ve konu sayısı ve mesaj sayısını gösteren bölümler iptal edilmiş ve tek satırda gösteriliyor. Bu görünüm vbulletin 4.0.0 a yakışır bir görünümde olduğunu söylemek isterim.

   forumbits
   Yenilenmiş What's Going On? - Kimler Çevrimiçi?
   Forum anasayfasının altında bulunan kimler çevrimiçi bölümüde yenilenmiş ve alışık olduğumuzun dışında bir görünüme girmiş durumda. 2 sütun olarak görünen kimler çevrimiçi bölümü sol tarafda online kullanıcıları görüntülerken sağ tarafda ise doğum günü olanları ve yaklaşam etkinlikler görüntülenmekde.

   whats going on


   Yenilenmiş Forum Display

   Forum görünümünü her versiyonda değiştiren vbulletin yeni versiyondada değiştirmeyi unutmamış. Eski versiyonlara bakacak olursak yeni görünüm çok değişik ve göze hitap eden bir değişiklik olmuş. Cevap ve görüntüleme bir araya toplanmış ve ikonlar buradada büyültülmüş. Ayrıca Yeni Konu Aç butonlarıda değiştirilmiş ve daha çok CSS'e önem verişmiş.

   Yenilenmiş Popup Menüler

   Öncelikle yeni açılan menü sistemine geçilmiş. Eskiye nazaran daha iyi bir görünüme kavuşturulmuş olan popup menü tam CSS uyumlu olarak çalışmakta. Önceden Javascripts ile çalışmasından dolayı yaşanan problemler giderilmiş.

   popupmenu


   Metin Düğmeler

   vBulletin 3 serisinde Resim Buton tabanlı bir sistem kullanılıyordu. Esnek olmayan bu sistemde grafik geliştirme araçları ile yeni tip butonlar geliştirilmekteydi. vBulletin 4 serisinde ise bu tamamen değiştirildi. Yeni seri ile birlikte tamamen CSS tabanlı olarak hazırlanmış olan Metin Düğmeler yuvarlak hatlara sahip düğmeler kullanılmaya başlandı.

   textbutton

   Bazı durumlarda istenirse grafik düğmelerde kullanılabilecek. Bunun için şeffaf png olarak hazırlanmış ve sadece ikon olarak üretilmiş grafikler kullanılarak yeni bir görünüm elde edilebilecek.

   iconbutton

   Satıriçi Yönetim

   vBulletin 3 de satıriçi denetim Javascript kullanılarak alt1 class'ı alt2 class ile değiştirerek işlem yapmaktaydı. Şimdi ise tamamen CSS kullanılarak yapılmakta. Vurgulama eskiye nazaran daha güzel görünmekte. CSS kuralları çerçevesinde çalışan yeni sistem daha göze çarpıcı durmaktadır.

   inlinemod hilite

   Forum Jump - Forum Atlama Menüsü


   Eskiden vbulletin 3 serisinde forum atlama menüsü <select> menü sistemi ile oluşturulan liste ile olmaktaydı. vBulletin 4 serisi ile daha esnek ve önceden bahsetmiş olduğum popup menü sistemi ile gerçekleştilmekte.

   Forum atlama menüsü kapalı iken aşağıdaki gibi gözükmektedir.

   quicknav

   Forum atlama menüsü açık iken ise aşağıdaki gibi gözükmektedir.

   quicknav open


   Forum Bilgisi ve Seçenkleri

   Çeşitli bilgilerin verildiği forumun altında bulunan bölüm tamamen düzenlenip yeni bir şekil verildi. Bu yeni şekil ile bir çok bilgi tek çatı altında toplandı. Forum kurallarıvirgul ikon açıklamalarıvirgul gösterim seçeneklerivirgul bölümü görüntüleyen üyelerin listesi ve yöneticilerin isimleri gözükmektedir.

   forum info options

   Show Thread - Konu Görüntüleme

   Benim görüşüme göre bir forumun en önemli sayfası.

   Posts - Mesajlar

   Belkide forumun oluşmasındaki en küçük yapı taşı olan mesajlar yenilenen görüntüsü ile göze hitap eder hale gelmiş gibi. Daha önceden kullanılan üste kullanıcı bilgisi ve altda mesaj içeriği olan gösterim seçeneği yerini vb3 ile birlikte gelen solda kullanıcı bilgileri ve sağda mesaj içeriği olarak sunulan sistemde karar kılınmış. Yeni görünüm daha dolgun ve daha şık olmuş.

   postbit

   Daha önceden büyük bir sorun olan okuma zorluğu tamamen ortadan kalmış gibi. Mesaj düğmelerinin üzerine gelindiğinde netleşen odaklama ile eğer mesaj düğmelerinin üzerinde değilseniz mesajlar daha rahat okunabilmekteler.

   postbit hover

   Konu Bilgileri


   Forum görüntüleme sayfasında olduğu gibi konu görüntülemedede aynı şekilde tek kutu altında birleştirilmiş durumda.

   Formlar

   Daha önceleri vBulletin 3 serisinde kullanılan yeni sistem kullanılmaya başlanmış olup (IMHO) adı verilen sistem ile CSS ile hazırlanmış etkileşimli kolay kullanılabilir bir görünüm elde edilmiştir.

   İşte birkaç örnek :

   ex1 ex4
   ex3 ex2

   Calendar - Takvim

   Takvim tamamen değiştirilmiş. Yeni görünümü herkeze hitap edebilecek şekilde.

   Ay Görünümü

   Hafta görünümü

   Yeni olay ekleme


   Alternatif 3 Adet DownLoad Linkleri

   Fileden

   RapidShare

   MegaUpload


   Kod:

   [Kodeleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tiklayın...]

   Destek sistemi

   • Bu mod, kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya yazarın izni olmaksızın başka bir yerde yayınlanamaz.

  Benzer Konular

  Son Mesaj
  Cevap
  Type
  Developer
  Moderatör
  22:24 09.Eylül.2013
  13
  vBulletin Hack & Plug-in / Eklentiler 3.8.x
  Root
  19:15 05.Mayıs.2012
  0
  vBulletin 3.8.x
  By-Emrem
  00:35 03.Aralık.2009
  0
  vBulletin Template Değişkenlikleri
  Root
  02:21 20.Temmuz.2012
  0
  vBulletin4.x.x
  EfenDy
  01:11 22.Temmuz.2012
  0
  vBulletin4.x.x
  EfenDy
  01:19 22.Temmuz.2012
  0
  vBulletin4.x.x
  EfenDy
  19:37 04.Mayıs.2016
  5
  vBulletin Template Değişkenlikleri
  EfenDy
  20:56 29.Ocak.2013
  7
  vBulletin 3.8.x
  KLAMP
  15:10 30.Ocak.2013
  3
  vBulletin 3.8.x
  DieseL
 1. #2
  gokhankaratas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kullanıcı
  Üye Başlığı
  vBa Üye
  Üyelik tarihi
  30.Nisan.2010
  Yaş
  26
  Mesajlar
  62
  Alınan Beğeniler
  0
  Beğeniler
  0
  Tecrübe Puanı
  51

  Standart Cevap: vBulletin 4.0.0 Nulled indir

  Teşekkürler.. Toprağım Hosting Şirketime vBulletin 4.0.0 Kuruluydu sildim şimdi tekrar kurcam
  Sayın gokhankaratas buraya tıklayın ve web sitenizi ekleyiniz.

 2. #3
  Metallica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kullanıcı
  Üye Başlığı
  vBa Üye
  Üyelik tarihi
  19.Ekim.2010
  Mesajlar
  272
  Alınan Beğeniler
  9
  Beğeniler
  0
  Tecrübe Puanı
  193

  Standart Cevap: vBulletin 4.0.0 Nulled indir

  Teşekkurler vb 3.8 i 20 dkdan az sürede kuruyodum şu vb 4 e 2 gündür uğraşıyorum inş bu hatasız çalışacak.
  Konu Metallica tarafından (11.Mart.2011 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.
  Websitem: ..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •